Sitesi çerezler kullanır. Daha fazla bilgi.
 • ganoderma ganoderma-text ÇİNDE BİNLERCE YILDIR
  ÇOK ETKİLİ BİR BİTKİ
  OLARAK BİLİNİYOR.
  UZUN SÜRELİ KULLANIMDAN
  SONRA BİLE YAN ETKİSİ
  OLMAYAN BİR BİTKİDİR.
  BEDENİN GENEL DURUMUNU
  DÜZENLER VE BAĞIŞIKLIK
  SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR.
 • ganoderma ONE DRAGON MODELL ÜRETIMDEN SATIŞA KADAR TÜM SÜREÇ ŞİRKET TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.
 • ganoderma HAYELLERİNİZİ
  DXN-LE GERÇEKLEŞTİRİN!
  SAĞLIĞINIZA
  DİKKAT EDİN!
  MADDİ AÇIDAN
  BAĞIMSIZ OL!
  DAHA YÜKSEK YAŞAM
  STANDARTLARI TADINI ÇIKAR.
  KENDİNİ GERÇEKLEŞTİR!
video ŞİMDİ
KATIL!

E-bülten Aboneliği

İsim:

E-posta:

Ürün Açıklaması
İş Fırsatı

Kutucukta gördüğünüzü yazınız!

captcha
Yeni yollayınız!

Güncel

2015 yiılına ait işlem hacmi verilerine göre DXN dünyanın en büyük doğrudan satış şirketleri arasında 24. sırada yer almaktadır.

GANODERMA (LINGZHI)

 

Harika bir şifalı bitki

 

Lingzhi , geleneksel Çin Tıbbında binlerce yıldır ayrıcalıklı saygınlık görüyor. İlk çıkan Çinli ilaç kitabında ve Shennong şifalı bitkiler kitabında kalitesi en yüksek olan ''ilaç''lar arasında yer alıyor. Bunun sebebi uzun süreli kullanıldığında zehirlenmeye yol açmamasıdır ve yan etkisinin olmamasıdır. Bu kitaplarda Lingzhi'nin 6 değişik renginden söz ediliyor ancak bugün artık farklı mantar türler olarak ele alınıyorlar.
Kırmızı renkteki Lingzhi'nin, balmumu mantar (Ganoderma lucidum) olduğu tespit edilmiş. Bu mantarın özelliği dayanıklılığı artırması, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sağlığımızı koruması ve uzun yaşamamızı desteklemesi.

 

 

Sikeres termesztésBaşarılı Yetiştirme

 

 

Yabani Ganoderma'nın bulunması ve toplanması çok zordur. Şans eseri bulunsa dahi daima toplanma esnasında tün yararlı etkileri kaybolur. Bundan dolayı rastgele toplanan yabani mantarlardan üretilen ürünlerin kalitesini standart hale getirmek imkansızdır.
1970 yılında Kyoto Universitesi Gıda Bilimi ve Araştırma Enstitüsü teknisyeni olan Dr. Yukio Naoi Ganoderma mantarının''Mantar Spor Ayırma Metodu'' ile yetiştirilmesini başarıyla uyguladı. Bu yöntemi Asya'da 1975 yılında onayladılar ve uygulamaya başladılar. İklim ve toprak son derece elverişli olduğun için bugün artık bu yöntem çok yaygın.

 

 

 

Sikeres termesztésGanoderma'nın büyüleyici etkileri:

 

 

Ganoderma mucizesi binlerce yıl gizemini korudu. İnsanlar sadece bunu biliyorlardı: ''Ganoderma mantarı yaşlanmayı geciktirir, düzenli kullanıldığında ömrü uzatır''. Bunlar bilindiği halde Çin Simyagerler hariç yüzlerce sene kimse mucizevi etkilerini araştırmak için bunun üzerine bilimsel bir çalışma başlatmadı.
1960'ların sonundan itibaren, dünyanın birçok noktasında araştırmalar yapıldı. Klinik araştırmalar sonucunda - işbirliği yapan hastaneler,üniversiteler ve ilaç firmalarının yardımıyla - nihayet büyüleyici etkilerinin sırrı çözüldü.

 

 

Ganoderma'nın önemli bileşenleri:

 

 1. Organik Germanyum (GE): Kanın oksijen alımını bir buçuk kat artırır; metabolizmayı canlandırır,doku dejenerasyonunu engeller. Dr. Kazuhiko Asai'nin araştırmalarına göre Ganoderma 800-2000 ppm germanyum içerir. Bu oran ginseng (Panax ginseng) de bulunan oranın 4 ile 6 katıdır.
 2. Poliszakkaritler: Bu basit şekerden oluşan dev moleküller bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını etkili bir şekilde destekler. Araştırmalar Mantar Poliszakkaritlerin anti-kanser etkisi olduğunu gösterdi. Japonya'da 1970'lerin sonuna doğru Mantar Poliszakkarit içeren ilaçları kaydettiler. Bu ilaçları hala kanser tedavisinde (Adjuvan Tedavi) ek olarak uygularlar.
 3. Acımtırak tat: Balmumu mantarının acımtırak tadından farklı farklı triterpenler sorumlu. Mantar türlerinin triterpen oranı ne kadar yüksekse tadı da o kadar acımtırak olur. Ganodermanın triterpenleri antiviral etkisine sahip olduğu kanıtlanmış.

 

 

Ganoderma'nın kanıtlanmış iyileştirici etkileri

 

 

Balmumu mantarının / Ganoderma Lucidum) kapsamlı ve kür şeklindeki uygulanması

 1. Bağışıklık sistemini güçlendirir (immünomodülatör etkisine sahip),
 2. Genel sağlığı bozulmuş olan hastaların iyileşmesine yardımcı olur,
 3. anti-tümör, mide-, kalın bağırsak-, karaciğer ve pankreas kanseri tedavilerinde önemli rol oynar
 4. Karaciğeri korur,
 5. Kemoterapinin yan etkilerini azaltır,
 6. Anti-ülser,
 7. Antiviral,
 8. Anti-hipertansif,
 9. Kolesterol ve Trigliserid düşürücü,
 10. Kan pıhtılaşmasını önler,
 11. Antidiyabetik,
 12. Antioksidan

 

Ganoderma'nın modern hastalıklara karşı gelen
'' evrensel ilaç'' olduğu doğru mudur?

 

 

Yukio Naoive, Kyoto Üniversitesi Gıda Bilimi ve Araştırma Enstitüsü

 

"Ganoderma gerçekten evrensel bir ilaç mıdır?''
Şimdi, tarih boyunca çıkan hastalıklardan ziyade günümüzdeki modern hastalıklardan bahsedelim. Doğru cevabı verebilmek için 13 yıl boyunca ganodermanın etkilerini tekrar tekrar inceledik ve tatmin edici sonuçlar aldık.

 

İlk sorulan soru , Ganoderma gerçekten her tür hastalıkta etkili olabilir mi? Cevabımız: ''evet'', çünkü modern insanın sağlığını korur. Sağlığı yerinde olmayan bir insan için Ganoderma insan vücudundaki en zayıf noktayı bulur ve oraya etki eder. Hasta bir insan durumunda problemi kökünden bulur ve tedavi eder.

 

Ganoderma dengesini kaybetmiş bir vücudu dengesine kavuşturabilir. İnsan türleri arasında hiçbir fark yoktur, modern olsun kadim olsun. Ganoderma her durumda aynı etkiye sahip. İnsanlar dünyanın her bölgesinde aynı sonuçları alır.

 

Eğer hasta bir bünye Ganoderma'ya iyi reaksiyon verirse tıpkı patenti alınmış bir ilaç gibi maksimum etki gösterebilir. Gerçek şu ki şu ana kadar kimsede negatif bir etkiye rastlanamadı ya da yetersiz bir sonuç vermedi.

© Copyright DXN Turkey 2015.